Jestem pierwszym wykształconym w Polsce dyplomowanym osteopatą a także fizjoterapeutą i samodzielnym uniwersyteckim pracownikiem naukowym. Łączę bogate doświadczenie naukowe z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem klinicznym oraz ponad trzydziestoletnim stażem zawodniczo-trenerskim.
Już w szkole średniej, jako wyczynowy sportowiec, pragnąłem zgłębiać zagadnienia funkcjonowania naszego organizmu. Do dziś pamiętam ciekawe pogadanki na obozach kadrowych, dotyczące fizjologii i treningu. To rozbudzało moją ciekawość. Dlatego wybrałem studia fizjoterapii, które tak wiele osób mi wtedy odradzało… Jak dobrze czasami pójść pod prąd, za głosem serca.
W trakcie studiów udało mi się zdobyć równocześnie dwa stypendia – naukowe i sportowe, a ostatecznie skończyć studia z wyróżnieniem. To umożliwiło mi dalszy rozwój naukowy, jako pracownikowi i wykładowcy poznańskiego AWF. Tam pod opieką profesora Wojciecha Golusińskiego obroniłem, nagrodzoną przez Radę Wydziału, pracę doktorską, a potem pod Jego patronatem przygotowałem rozprawę habilitacyjną.
W obu pracach poruszałem trudne i nowatorskie zagadnienia postępowania terapeutycznego u pacjentów onkologicznych. W międzyczasie nieustannie rozwijałem swój warsztat terapeutyczny. M.in. niesamowita współpraca z zespołem dr. Rakowskiego kilkanaście lat temu zwróciła moją uwagę, że ciało ludzkie jest niezwykle skomplikowane! Pod względem fizycznym i psychicznym.
Świadczę pomoc pacjentom z dysfunkcjami narządu ruchu, wynikającymi m.in z uprawiania sportu wyczynowego i amatorskiego, a także powstałymi na skutek czynności dnia codziennego oraz w wyniku procesów starzenia się układu mięśniowo-powięziowo-więzadłowo-kostnego.
Pomagam pacjentom z dysfunkcjami trzewnymi, uroginekologicznymi oraz powstałymi po leczeniu onkologicznym. Jako jedyny w Polsce terapeuta specjalizuję się również w terapii osteopatycznej dysfunkcji laryngologiczno-foniatrycznych.